FAQ

Wszystko zależy od wyposażenia jaki dobierzemy do danego domu. Cena jest także zależna od kształtu budynku. Przeliczając cenę za 1 m2 powierzchni użytkowej najkorzystniej wypadają domy parterowe.
czytaj więcej
Tak, można. Dom w systemie szkieletowym nie narzuca wyboru danego urządzenia
czytaj więcej
Dom w systemie szkieletowym nie narzuca wyboru danego urządzenia. Najbardziej popularnym typem oraz jednocześnie najbardziej efektowym w proporcji oszczędności energii a ceny zakupu urządzenia jest pompa ciepła typu powietrze – woda.
czytaj więcej
Aby porównać faktyczny koszt budowy domu w różnych technologiach należy przede wszystkim przyjąć ten sam standard pod kątem wyposażenia oraz przede wszystkim izolacji. Standardowe przegrody w domach szkieletowych zazwyczaj mają niższy współczynnik przenikania ciepła niż w przegrody w domach murowanych. Jeżeli przyjmiemy podobny poziom izolacji oraz wykończenia w obu przypadkach to cena jest nieco niższa […]
czytaj więcej
Tak, jak najbardziej jest to możliwe. Należy pamiętać jednak o odpowiednim odizolowaniu rury odprowadzającej spaliny.
czytaj więcej
Przeliczając cenę do m2 powierzchni użytkowej, domy parterowe wypadają korzystniej ponieważ w powierzchnia mierzona po podłodze jest taka sama jak powierzchnia użytkowa. W przypadku natomiast domów piętrowych, na poddaszu powierzchnia podłogi jest większa niż powierzchnia użytkowa. Dodatkowo w przypadku domów parterowych nie musimy wykonywać stropu oraz więźby dachowej izolowanej oraz wykończonej od wewnątrz.
czytaj więcej
Nie , nie jest wymagane. W domach szkieletowych również można zamontować wentylacje grawitacyjną. Rekuperacja jednak pomaga utrzymać odpowiedni mikroklimat wewnątrz oraz zaoszczędzić energie.
czytaj więcej
Domy szkieletowe tak jak i murowane projektuje się pod kątem konstrukcyjnym w ten sposób aby wytrzymały zadane obciążenia. Jeżeli chodzi o żywotność materiału jakim jest drewno to dom szkieletowy odpowiednio wykonany, zachowując wszelkie wytyczne związane z fizyką budowli wytrzyma setki lat.
czytaj więcej
Montaż konstrukcji dla domu ok.120 m2 trwa zaledwie kilka dni
czytaj więcej